مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

ظاهر جديد ما )تغيير قالب
ساعت ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٦ 

سلام

چند وقت بود در فكر تغيير ظاهر پايگاه بودم و با دنباله گيري كارهاي آن به سلامتي و ميمنت اين تغيير در ماه پر بركت رمضان براي ما امكان پذير شد .

خوشحال مي شوم نظرتان را بدانم


کلمات کلیدی:
 
دکوراسيون آبي - نارنجي
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٦ 

 دکوراسيون آبي - نارنجي

در اين سلسله مقالات چند اتاق نشيمن به شما معرفي مي‌شود که عنصر رنگ، در آرايش و چيدمان آن‌ها نقش اساسي دارد. براي داشتن يک اتاق رنگين، لازم است با روان‌شناسي رنگ‌ها و تأثير متقابل رنگ‌ها بر يکديگر آشنا باشيد. چرخه رنگ کمک مي‌کند که در رنگ‌آميزي اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌هاي ناسازگار و  نامطبوع در کنار هم بپرهيزيد. استفاده از اين چرخه را- که بسيار هم آسان است- ياد بگيريد تا بتوانيد در يک آن تشخيص دهيد که چه رنگ‌هايي با يکديگر سازگارند. در خلال معرفي اتاق‌ها، توضيحات جامع‌تري درباره ي رنگ خواهيم داد.

اتاق نشيمن با ترکيب رنگ آبي و نارنجي

در يک اتاق بزرگ مي‌توان از تقابل رنگ‌هاي مهيج به‌گونه‌اي کار آمد استفاده کرد، در حالي که ممکن است همين تضاد رنگي در يک اتاق کوچک ، خيلي شلوغ به نظر برسد.

آبي و نارنجي رنگ‌هاي مکملي هستند که در چرخه ي رنگ، کاملاً مقابل يکديگر قرار گرفته‌اند.و مي‌توانند ترکيبي بسيار هماهنگ را به دست دهند.

در عکس بالا ، فرم نيم‌دايره و رنگ نارنجي تند ديوار شومينه، راه حل مبتکرانه‌اي براي افزودن رنگ و فرم، به ديوار بسيار بزرگ پشت آن است. موکت خوش نقش با مرکزيت رنگ زرد، حس گرما را در کف اتاق پخش مي‌کند. در اين اتاق‌نشيمن از پرده‌هاي طرح‌دار با سه رنگ تند استفاده شده که در ضمن به‌صورت واحدهاي رنگي مشخصي هستند که بيش‌ترين تأثير را در فضا مي‌گذارند.

شکل مستطيلي و رنگ‌هاي تند، اثر متقابل بر يکديگر را تشديد مي‌کنند.سوتيتر2

شکل‌هاي مدرن کارآيي خوبي در اتاق‌هاي بزرگ دارند. مبل‌هاي بسيار بزرگ اين اتاق، با انحناي ظريف و زيبا، در کنار ديوار نارنجي نيم‌دايره و حالت نامنظم ميز وسط، به فضاي نشيمن شکل مي‌‌دهند و ديد را متمرکز مي‌کنند. در اين جا هنر تقسيم‌بندي يک فضاي بزرگ و تبديل آن به يک مکان مناسب براي زندگي، به‌ وضوح ديده مي‌شود. آجرهاي شيشه‌اي ، پارتيشن زيبايي به‌وجود مي‌آورند که در عين حال هيچ مزاحمتي براي ورود نور به داخل ايجاد نمي‌کند. از اين ديوار شيشه‌اي براي پوشاندن در جلويي و قسمت ورودي خانه استفاده شده است.

 


کلمات کلیدی: