مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

دو نمونه از ماشین آلات صنایع چوب
ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ تیر ۱۳۸٧ 

ماشین کف رند و دستگاه خلا خشک کن چوب رنده برقی در سال1793 م. بوسیله ساموئل بنت هام اختراع شد. ماشین های رنده امروزی قادرند،سطوحی صاف را با سرعت، دقت و راحتی تهیه کنند. اکثر ماشینهای رنده طوری طراحی شده اند که بایستی برای رندیدن چوبها، چوبها را با دست بر روی استوانه برش آنها حرکت داد.

در ماشین رنده، عمل برش بوسیله استوانه دواری صورت میگیرد که بر روی آن دو تا شش تیغه بصورت ساده یا اریب نسب شده اند در کار با این ماشین مانند هر ماشین صنایع چوب دیگر باید برای تهیه یک سطح ساف کار را به آرامی در روی آن به پیش برد. از ماشین رنده کف رند برای رندیدن سطوح چوب، یک رو و یک نر کردن، دو راهه کردن و نیز برای درز کردن میتوان استفاده کرد.
بقیه در ادامه مطلب


 


کلمات کلیدی:
 
چسب نشاسته برای ورق و کارتن سازی
ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ تیر ۱۳۸٧ 

نشاسته کربوهیدرات طبیعی است و در گیاهانی که حاوی کلروفیل هستند بصورت دانه های ریز و متراکم خصوصاً در غلات مثل ذرت و گندم یافت می شود . نشاسته را همچنین می توان از منابعی نظیرسیب زمینی و تاپیوکا نیز استخراج کرد .

 

ادامه و pdf


کلمات کلیدی:
 
تولید داخلی ۲۵ درصد نیاز کاغذ کشور
ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ تیر ۱۳۸٧ 

محدودیت موجود در تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه های داخلی تولید کاغذ باعث شد تنها 25 درصد نیاز کشور از طریق تولیدات داخل تامین شود. این کمبود مواد اولیه به دنبال محدودیت های ایجاد شده در واردات چوب با پوست ایجاد شده و عاملی برای کمبود تولید کاغذ در مقایسه با میزان نیاز داخل محسوب می شود

نرگس نیک ضمیر: محدودیت موجود در تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه های داخلی تولید کاغذ باعث شد تنها 25 درصد نیاز کشور از طریق تولیدات داخل تامین شود. این کمبود مواد اولیه به دنبال محدودیت های ایجاد شده در واردات چوب با پوست ایجاد شده و عاملی برای کمبود تولید کاغذ در مقایسه با میزان نیاز داخل محسوب می شود. هم اکنون کارخانه های چوب و کاغذ مازندران، ایران، چوکا و پارس در زمینه تولید کاغذ در داخل فعال هستند. حسین سانقه کارشناس صنعت کاغذ می گوید: «وسعت جنگل در ایران نسبت به کشورهای جنوب شرق آسیا و بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی و اروپا کم است به همین دلیل تولیدکنندگان کاغذ با کمبود مواد اولیه روبه رو هستند. علاوه براین محدودیت های ایجاد شده در تامین چوب از کشورهای دیگر نیز باعث تشدید مشکل کمبود مواد اولیه شده است.»

ادامه در دامه مطلب


کلمات کلیدی: