مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

ضرورت تحقق استقلال پردیسهای دانشگاه تهران
ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ امرداد ۱۳۸٧ 
مقاری درگفتگو با مهرعنوان کرد:

ضرورت تحقق استقلال پردیسهای دانشگاه تهران 

 بزرگترین تحول دهه اخیر دانشگاه تهران پژوهشی است

معاون مستعفی دانشگاه تهران گفت: "باید سیاست کلی دانشگاه تهران در جهت اعطای اختیارات بیشتر به دانشکده ها و پردیسها باشد و مجموعه های ستادی دانشگاه نقش سیاستگذاری و نظارت را ایفا کنند. اگر دانشگاه تهران در آینده نزدیک بتواند به این استقلال از جهت تصمیم گیریهای مدیریتی دست پیدا کند، حرکت رو به جلو صورت گرفته است."


کلمات کلیدی:

       
 
"امید" رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران شد
ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ امرداد ۱۳۸٧ 

محمد حسین امید طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه تهران به عنوان رئیس پردیس کشاورزی دانشگاه تهران منصوب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد حسین امید در دوران ریاست آیت الله عمید زنجانی و فرهاد رهبر معاون اداری مالی دانشگاه تهران بود.

ریاست پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران پیش از این بر عهده دکتر عباسعلی زالی بود.

زالی استاد تمام دانشگاه تهران که به عنوان وزیر کشاورزی دولت مهندس موسوی، رئیس مرکز آمار ایران و نماینده مجلس و ... سالها در نظام مدیریتی کشور حضور داشته به جمع اساتید بازنشسته دانشگاه تهران پیوسته است.

 


کلمات کلیدی:

 

     
 
دو معاون جدید دانشگاه تهران رسماً کار خود را آغاز کردند
ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ امرداد ۱۳۸٧ 
با برگزاری مراسم معارفه /

دو معاون جدید دانشگاه تهران رسماً کار خود را آغاز کردند

 

تودیع و معارفه معاونان طرح و برنامه و اداری و مالی دانشگاه تهران امروز با حضور اعضای هیئت علمی، کارکنان و مدیران ستادی و روسای پردیسها و دانشکده های دانشگاه تهران در باشگاه اساتید این دانشگاه برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام دکتر سید سعید رضا عاملی طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه تهران به عنوان معاون جدید طرح و برنامه و سید محمد مقیمی در حکم دیگری به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه تهران منصوب شدند.

پیش از این علی مقاری به مدت 7 سال یعنی در زمان چهار رئیس دانشگاه تهران از دوران ریاست خلیلی عراقی تا فرهاد رهبر معاون طرح و برنامه دانشگاه تهران بوده است.

همچنین محمد حسین امید نیز در دوران ریاست آیت الله عمید زنجانی و فرهاد رهبر معاون اداری مالی دانشگاه تهران بود.

محمد حسین امید طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه تهران به عنوان رئیس پردیس کشاورزی دانشگاه تهران و علی مقاری به عنوان رئیس جدید پردیس علوم دانشگاه تهران منصوب شد.


کلمات کلیدی:

       
 
کانادا برترین صنعت کاغذ سازی در جهان
ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ امرداد ۱۳۸٧ 

به گزارش موج ، صنایع کاغذ سازی از دیرباز مورد توجه دول و ملل متمدن جهان قرار داشته است

 

. اما این صنعت در اواخر هزاره دوم از دوران طٿولیت خارج شده و به جهان مدرن پیوست. هدٿ این صنعت تبدیل سلولز طبیعی گیاهان به خمیر کاغذ و تولید محصولات کاغذی از آن است.
مواد اولیه کارخانه های تولید کاغذ، چوب درختان جنگلی است. در ایالات متحده که بزرگترین تولید کننده کاغذ در جهان است، روزانه هزاران درخت قطور، قربانی جاه طلبی بشر برای مکتوب کردن دانسته هایش می شود.
در حدود 95 درصد ٿیبر چوبی مورد نیاز کارخانه های کاغذ سازی ایالات متحده از جنگل های کانادا تامین می شود. مابقی نیاز کارخانه ها نیز از محل کاغذهای بازیاٿت شده و جنگل های بومی تهیه می گردد. ابتدا چوب در دستگاه های خردکن مکانیکی و یا در دیگهای بزرگ تحت واکنش های شیمیایی به ٿیبر های سلولز تبدیل می شود. سپس ٿیبرهای سلولزی با آب تحت ٿشار و حرارت زیاد مخلوط می شود. این روش تولید کاغذ که شالوده اصلی صنعت کاغذ سازی است در حدود 2 هزار سال پیش در چین رایج بوده و در قرن 12 میلادی توسط مسلمانان وارد اسپانیا شد.


کلمات کلیدی:
 
مسائل زیست‌محیطی در علوم و صنایع خمیر کاغذ
ساعت ۸:٠۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ امرداد ۱۳۸٧ 

صنعت همیشه به عنوان مصرف کننده‌ی مواد اولیه و تولید کننده‌ی مواد از ابعاد مختلفی بر مسائل طبیعی و زیست‌محیطی تأثیرگذار بوده است. استفاده از مواد معدنی، سوخت‌های فسیلی، مواد شیمیایی طبیعی و غیرطبیعی، فرآورش و تبدیل آن به مواد مختلف همیشه و بالاخص در دهه‌های اخیر باعث شده است که توجهات زیادی در مورد حجم و وزن برداشت و تأثیرات و چگونگی تأثیرات کلیه این مواد بر سلامت اشخاص و محیط‌ زندگی آنها مورد توجه قرار گیرد، لذا در این زمینه یک ارتباط نزدیک و مهم بین صنعت، بهداشت و محیط‌زیست برقرار می‌شود. آنچه در ادامه ارائه می‌شود بررسی‌ اجمالی است که در حیطه‌ی صنعت خمیر و کاغذ و مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی آن است.


کلمات کلیدی:
 
گوشی جدیدی از جنس چوب با امکانات نسبتا قابل توجه در انگلیس
ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ امرداد ۱۳۸٧ 

گوشی جدیدی از جنس چوب با امکانات نسبتا قابل توجه در انگلیس ساخته شد.

به گزارش سایت ایران موبایل این گوشی سه باند دارای صفحه نمایش 2 اینچ با رزولوشن 176×220 ، کارت حافظه TF برای ذخیره تصاویر و موزیک و ویدیو، رادیو FM، وزن 125 گرم، ضبط صدا، تقویم و نرم افزار تنظیم سلامت است. کیفیت دوربین آن هنوز اعلام نشده است.

این گوشی قابلیت ذخیره و ضبط برنامه‌های رادیویی را دارد. باتری این گوشی چوبی، 180-250 دقیقه مکالمه مداوم و 200-280 ساعت حالت استندبای را پشتیبانی می‌کند و قیمت آن 127.44 پوند است.


کلمات کلیدی: