مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در صنایع چوب و کاغذ مازندران
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٩ 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ابولفضل روغنی گلپایگانی بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه فناوری استان مازندران در کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران اظهار داشت: حفظ و حراست از جنگل در برنامه اصلی صنایع چوب و کاغذ استان قرار دارد.
وی از ایجاد یک‌هزار و 200 کیلومتر جاده در سطح جنگل‌های زیر نظر صنایع چوب و کاغذ خبر داد و بیان داشت: در آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل در سه استان شمالی کشور کمترین آسیب به مناطقی وارد شد که زیر نظر مجریان طرح جنگل قرار داشت.
روغنی تصریح کرد: حدود 16هزار هکتار جنگل‌کاری مجدد با هدف حفظ، احیا و پرورش در مناطقی از جنگل‌های شمال که بر اساس مطالعات حدود 50 درصد آن مخروبه و نیمه مخروبه بود، آغاز شد.
وی با اعلام اینکه تولید سالانه این شرکت در سال 17هزار و 500 تن کاغذ است، بیان داشت: 12هزار تن صادرات کاغذ به کشورهای مختلف اروپایی داشتیم و هدف اصلی ما در حال حاضر افزایش تولید 25درصدی است.
وی با اشاره به تولیدات مختلف شرکت افزود: برای نخستین بار کتاب درسی کشور با تولیدات این شرکت تدوین شد و با ایجاد مرکز فروش تخصصی 40 درصد افزایش فروش در شرکت داشتیم.
مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران از تولید کود آلی گوگرددار در این شرکت خبر داد و افزود: نوع اولیه آن به تولید رسید و در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تولید تا سقف 100هزار تن و تأمین بخش زیادی از نیاز کشور هستیم.
وی با بیان اینکه این نوع کود قابلیت جایگزینی دارد و مکمل کود شیمیایی است، افزود: این کود از محل ضایعات چوب تولید می‌شود که‌ سازگاری با محیط زیست و قابلیت استفاده در‌ اراضی زراعی و باغی برای افزایش تولید انواع محصولات کشاورزی از دیگر مزایای محصول تولید شده این شرکت است.
روغنی خواستار همکاری اساتید دانشگاه در طرح‌های تحقیقاتی مورد نظر شرکت شد و بیان داشت: برای کاهش هزینه‌های موجود در شرکت، طرح‌های در دست اقدام را برای دانشگاه‌های سطح استان ارسال کردیم.
وی بیان داشت: در راستای اجرای طرح تحقیقاتی و مشارکت با دانشگاه‌های مازندران پنج طرح پژوهشی به دانشگاه مازندران ارسال شد و 10 پروژه در دست اجرا با همکاری دانشگاه‌های استان داریم.
روغنی گلپایگانی از احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در صنایع چوب و کاغذ مازندران خبر داد و بیان داشت: احداث این نیروگاه با 50 میلیون یورو اعتبار پیش‌بینی شد که با راه‌اندازی این واحد بخشی از برق تولیدی در شرکت و بخشی دیگر به شبکه برق کشور منتقل می‌شود.

منبع: سایت صنایع سلولزی 


کلمات کلیدی: