مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

استانداردسازی صنعت بسته‌بندی خشکبار برای حفظ سلامت مردم ضروری است
ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٩ 

به گزارش اخبار چاپ به نقل از ایرنا،سیدرضا غلامی رییس اداره بهداشت مواد غذایی وزارت بهداشت اظهار داشت: فرهنگ صنعت بسته بندی آجیل و خشکبار در کشور ایجاد نشده است و این گونه مواد خوراکی به صورت فله ای یا درون گونی به مردم عرضه می شوند.

وی افزود: الزام عرضه کنندگان آجیل و خشکبار به بسته بندی محصول خود، از برنامه ها و اهداف وزارت بهداشت است اما با توجه به شرایط سنتی موجود در بازار کشور، این امر به زمان نیاز دارد.
رییس اداره بهداشت مواد غذایی وزارت بهداشت گفت: اکنون مذاکرات و نشست های غیررسمی اولیه برای ساماندهی بسته بندی خشکبار و آجیل در این وزارتخانه برگزار شده و در نظر است با همکاری معاونت غذا و داروی این وزارتخانه ،اصناف ذیربط، کارگاه های فراوری مواد غذایی و صنایع تبدیلی، به سوی بسته بندی آجیل و خشکبار گام بردارند.
غلامی افزود: پیشنهادهای اولیه برای صدور مجوز بهداشتی برای بسته بندی اینگونه محصولات نیز به معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت ارایه شده است.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت یادآور شد: هرچند آجیل و خشکبار به صورت فله ای عرضه می شود اما در برخی موارد بعضی شرکت ها با مجوز وزارت بهداشت و در بسته بندی مناسب اقدام به عرضه این محصولات کرده اند.


منبع: سایت صنایع سلولزی 

 


کلمات کلیدی: