مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

بیانیه هواداران محیط زیست در برگزاری «انتخابات بدون کاغذ»
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٧ خرداد ۱۳٩٢ 

جمعی از تشکل های غیردولتی زیست محیطی و رسانه های خبری در بیانیه ای خواستار کاهش استــفاده نـامزدهای انتخابات از کاغذ برای تبلیغات خود شدند.
    در این بیانیه که «کمپین انتخابات بدون کاغذ» نام گرفته، آمده است: در آستانه یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران و چهارمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر، فارغ از وابستگی به هر جناح سیاسی، شعارها و دغدغه های محیط زیستی کاندیداها هر چند در حد شعار گواه بر این واقعیت دارند که تلاش های حامیان محیط زیست در سال های اخیر بی فایده نبوده و حداقل دغدغه ذهنی را در بستر جامعه و در میان مسئولان ایجاد نموده است، ولی آیا شعار کافی است؟ شاید آنچه توسط این بیانیه خواهان می باشیم محکی برای ادعاهای محیط زیستی رئیس جمهور آینده باشد.
    کاندیدای محترم آیا می دانید در انتخابات گذشته ریاست جمهوری و شورای شهر چند تن درخت لرزید و چند جنگل ریشه کن شد؟
    طبق برآورد کارشناسان به ازای تولید هر تن کاغذ حدود 17اصله درخت تنومند باید قطع شود، حال خودتان قضاوت کنید برای انتخابات پیش رو معادل چند درخت تنومند باید برای تبلیغات نامزدهای انتخابات قطع شود.
    ما جمعی از فعالان محیط زیست و اصحاب رسانه بر این باوریم که به راحتی می توان کابوس مجددی برای درختان ایجاد نکرد.
    ما بر این باوریم که با پیشرفت تکنولوژی، تبلیغات نیز رنگ و بوی دیگری به خود گرفته و جایگزین روش های سنتی در جهان گشته است؛ لذا خواستار جامه عمل پوشاندن به شعارهای محیط زیستی تان بوده تا با گامی هر چند کوچک به باور برسانیدمان. لذا از شما می خواهیم با مصرف هر چه کمتر کاغذ در تبلیغات و جایگزین کردن کاغذهای بازیافتی و بالاخص تبلیغات الکترونیک و فضای مجازی، «محیط زیست» اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را پاس بدارید.
    
    
    


 روزنامه ایران، شماره 5378 به تاریخ 8/3/92، صفحه 17 (زیست شهر)


کلمات کلیدی: بریده جراید ، کاغذ