مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

ساخت کارخانه کاغذ از باگاس نیشکر درخوزستان دردست پیگیری است
ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩۳ 

به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از ایرنا، نسیم صادقی حجم سرمایه گذاری مورد نیاز برای این کار را 10هزار تا 14 هزار میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این زمینه به جمع بندی نهایی رسیده ایم که امید می رود در سریع ترین زمان ممکن عملیات اجرایی آن با در نظر گرفتن جدید ترین استانداردهای جهان در یکی از واحدهای کشت و صنعت فارابی یا دهخدا آغاز شود.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) 73درصد اعتبار ریالی مورد نیاز این کارخانه را تامین می کند و بقیه اعتبار مورد نیاز نیز توسط شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تامین می شود.

صادقی گفت: با احداث این کارخانه بخشی از نیاز کشور به کاغذ تامین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار کرد: با توجه به حجم سرمایه گذاری مورد نیاز برای ساخت این کارخانه، شرکت با جلب نظر سهام داران، وارد عمل خواهد شد تا این هدف محقق شود.

 

صادقی گفت: برای ساخت این کارخانه از منابع صندوق توسعه ملی هم استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، ظرفیت تولید در این کارخانه را 175هزار تن در سال اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به تصمیم این شرکت برای ساخت کارخانه ام.دی.اف گفت: این کارخانه نیز با ظرفیت تولید سالانه یکصد هزار متر مکعب در یکی از واحدهای جنوبی تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی ساخته خواهد شد.

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به عنوان بزرگ ترین شرکت تولید کننده شکر با ظرفیت اسمی 700هزار تن از این محصول استراتژیک با هفت واحد کشت و صنعت تابع امیر کبیر، امام خمینی(ره)، میرزاکوچک خان، سلمان فارسی، فارابی، دهخدا و دعبل خزاعی در خوزستان فعالیت دارد.


کلمات کلیدی: