مهندسی علوم صنایع چوب و کاغذ

××وبلاگ تخصصی مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ **

در مورد اینترنت در این چند وقت اخیر-نامه سر گشاده برای هر که مسئول است
ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸٧ 

 

اخیرا هر وقت که تصمیم دارم با اینترنت در خانه کار کنم با قطعی های فراوان و سرعت پایین روبرو میشوم.بعضا این اتفاقات اعصاب خورد کننده میشود و کاربر را به سمت نارضایتی از کار با اینترنت و سرویس های سودمند اینترنتی همچون جستجوی مطلب و استفاده از بانکهای اطلاعاتی ودریافت مقالات و تعداد فراوان موارد استفادهای دیگر مفید اینترنت میکند.فرقی نمیکند که از سرویس e1استفاده کنید یا سرویس عادی   قطعی و سرعت کم و تکرار یک کار ساده ۵ دقیقه ای در نیم ساعت و آن هم با اعصابی خرد و چشمانی خسته شما را به سمت عدم استفاده از اینترنت و استفاده از سیستم های اطلاعاتی قدیمی همچون فاکس و نامه وتلفن و... سوق میدهد.

 نمیدانم تقصیر از کیست از  امثال من کاربر که اعتماد مسئولین را در استفاده  از اینترنت مخدوش کرده ایم  یا عدم اطلاع رسانی مناسب از طریق دیگر رسانه ها برای استفاده مناسب از این دنیای اطلاعاتی و یا تحریمات ابر قدرتمندان رایانه همچون یاهو (که هر از گاه شیطنتی همچون قطع سرویس ایمیل با نام ایران را میکنند) ویا هزاران دلیل دیگر. و یا اصلا مشکلات ساختاری و شاید بهتر بگویم زیر ساختی داریم که با تعداد کاربران ایرانی برای کاربری اینترنت جوابگو نیست.

اما هر چه هست ادامه این روند برای عده ای که سرویس های انلاین اینترنتی ارائه میدهند و افرادی همچون دانشجویان که گاه مجبور به استفاده از اینترنت هستند حالت جالبی ندارد( گاها یک چک میل ساده برایتان سخت میشود و جریان همان ۵ دقیقه و نیم ساعت کابوس زمان های کار با رایانه).به عنوان مثال شما قصد دارید مقاله را از اینترنت به دست آورید و به ترجمه و بررسی آن بپردازید ویا یک مقاله ای با زبان شیرین فارسی و زبان مادریتان بگیرید و مطالعه کنید اما قطعی مکرر و پیام های خطا امانتان را میبرد.

من منکر نیستم که متاسفانه ایترنت خالی از معایب اخلاقی و ... نیست اما ما باید به فکر فرهنگ سازی واطلاع رسانی صحیح در مورد این شبکه وگسترش و غنی سازی محتوایی اینترنت باشیم و با تقویت مسائل دیگری چون مسائل  اخلاقی و اعتقادی و هدف دهی به نسل جوانمان در کاربری اینترنت آنها را هوشیار و از بدی های اینترنت دور کنیم.

 

بپذیریم که اگر کاربری درست با وسیله ای آشنا و فرهنگ سازی شود و جامعه را از مصارف نادرست دور کنیم و به کاربرمان هدف کاربری دهیم ذر استفاده از آن ابزار موفق تریم.قبول داریم که اشتباهاتی هست اما آیا باید با همه کابران برای استفاده از یک منبع یک طور رفتار شود. و یا نمیتوان با راهنمایی و ارشاد کاربر خاطی او را به طریق ایمن کاربری سوق داد.

اینها دل نوشته ها و بیان مشکلاتی بود که من و امثال من را رنج میدههد.البته بماند که شاید بنده هم در این مورد باید برای اظهار نظر و استفاده بهتر از اینترنت  راهنمایی و آموزش بیشتر ببینم  و هنوز در این زمینه مبتدی هستم اما به عنوان یک کاربر عادی  وضعیت اخیر استفاده از اینترنت مخصوصا در خانه برای مطالب و خدماتی که گاها از اینترنت نیاز دارم با سطح توقعی که از این شبکه دارم برآورده نمیشود و در کاربری این ابزار من را خسته و دل آزرده کرده.

به امید بهبود شرایط

امضا محفوظ (ج م ه)


کلمات کلیدی: